O transferze poinformowano dzień przed 22 urodzinami siatkarki. Środkowa w minionym sezonie występowała w Karpatach Krosno Glass. W 20 meczach zdobyła 195 punktów, z czego 73 blokiem. Karierę rozpoczęła już w wieku 12 lat w UKS Libero Starogard Gdański. W latach 2015-2018 występowała w zespole SMS Police. Ekstraligowy debiut zanotowała w sezonie 18/19 w Enei PTPS Piła. Później reprezentowała jeszcze KSZO Ostrowiec Świętokrzyski.

- Granie w klubie z takimi tradycjami to ogromne wyróżnienie - cytuje Kobus oficjalna strona drużyny. - Współpraca z trenerem Piotrem Matelą i bardziej doświadczonymi zawodniczkami to dla mnie szansa do dalszego rozwoju. Mam nadzieję, że w przyszłym sezonie będziemy grały o jak najwyższe cele przy pełnych trybunach - dodała siatkarka. Dotychczas zawodniczka ma na koncie m.in. mistrzostwo Polski młodziczek oraz medal MP juniorek.

Trener Pałacu zauważył, że Kobus zbiera dopiero doświadczenie, ale wyróżnia się na swojej pozycji. Matela liczy, że dzięki niej rywalizacja w drużynie na środku zostanie wzmocniona.