Dziś (poniedziałek, 3 stycznia) doszło do poważnego wypadku w miejscowości Niechorze na drodze krajowej nr 25. Zderzyły się tam dwa pojazdy: Mitsubishi i Hyundai. Zawiadomienie o tym zdarzeniu wpłynęło do służb ok. godziny 8:00.

- Ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu zdarzania wynika, że 49-letni kierujący pojazdem Mitsubishi, jadąc w kierunku Bydgoszczy, na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na przeciwległy pas ruchu zderzając się bokiem pojazdu z jadącym z naprzeciwka pojazdem marki Hyundai - informuje asp. Małgorzata Warsińska, oficer prasowy KPP w Sępólnie Krajeńskim.

Jak podał bydgoski oddział "Gazety Wyborczej", 49-letni kierowca Mitsubishi jest ciężko ranny i został przetransportowany do szpitala śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Z kolei funkcjonariusze ustalili, że drugim samochodem kierował 35-letni mieszkaniec gminy Sępólno Krajańskie, który podróżował wraz z dwojgiem dzieci w wieku 2 i 5 lat. Siła uderzenia była na tyle duża, że wszyscy uczestnicy zdarzenia trafili do szpitali.

- Policjanci apelują o zachowanie ostrożności i zdrowego rozsądku na drodze, szczególnie teraz, kiedy tak szybko mogą ulec zmianie warunki pogodowe - dodaje Małgorzata Warsińska.